חיפוש באתר

60+ הגיל הפעיל

60+ הגיל הפעיל

  מחלקת הגיל הפעיל נועדה להעשיר ולהרחיב את תרבות הפנאי של בני ה- +60 (הגיל הפעיל), לצד הרצון לאפשר לקהילה כולה להנות מנסיון החיים ומהכישורים הרבים שמביאה איתה אוכלוסיה זו, השותפה ופועלת בתכנון וביצוע כל הפרויקטים במחלקה.

  בשנת 2011 הוקמה בחברה למתנ"סים רשת ארצית חדשה: "אבי"ב"- אזרחים בוגרים יוזמים בקהילה.

  קבוצות היזמים והמתנדבים ב"מפגשים" שותפים לחזון, לערכים ולמטרות של אבי"ב ופועלים על-פיה.

  ארגון הבריאות העולמי הטמיע לפני כמה שנים את המינוח Active Ageing שמשמעותו מכלול התהליכים שיביאו לאופטימיזציה של המצב הבריאותי, ההשתתפות בחיי הקהילה והבטחון האישי, במטרה לשפר את איכות החיים עם עליית הגיל.

  הקבוצה אימצה את גישת ארגון הבריאות העולמי ותירגמה את המינוח "Active Ageing" ל- "הגיל הפעיל". זוהי רשת חברתית רב תרבותית, המעצימה את חבריה תוך קידום איכות חיים, כבוד, שייכות, העשרה הדדית, השפעה ותרומה לקהילה תוך יוזמה וחדשנות. בכך הם מהווים דוגמה לילדיהם ולנכדיהם. צוותי היזמים והמתנדבים מקבלים ליווי, תמיכה והכשרה מקצועית לאורך כל שנת הפעילות.

   

  מחלקת הגיל הפעיל אחראית על מגוון תחומי פעילות:

  תרבות ופנאי - קבוצת היזמים הקהילתית פועלת בתחומי התרבות והפנאי: "קהילה מטיילת" בארץ ובחו"ל, נופשונים, הרצאות, לימודי העשרה, חוגי שירה ואמנות ומועדון ברידג`.

  ספורט – המחלקה מקדמת בשיתוף עם מחלקת הספורט חוגים יעודיים בנושאים רלוונטיים במיוחד לגיל הפעיל. החוגים מונחים על ידי מדריכים שהתמחו בהדרכת מבוגרים כגון – חוגי התעמלות שונים, פיתוח שיווי משקל, פלדנקרייז ופילאטיס, התעמלות במים, אימפרוביזציה בתנועה, טאי צ`י, ריקודי עם ומשחקי כדור שונים.

   

   

  צרו קשר:
  המחלקות שלנו:
  קישורים:
  מתנסנט חוגים הצהרת נגישות